Montaż oświetlenia ogrodowego może być doskonałym sposobem na stworzenie pięknej i zachęcającej atmosfery w ogrodzie. Światło pozwala nie tylko funkcjonować nocą na terenie zielonym, ale również dodaje do ogrodu dodatkową warstwę estetyczną.

 

Nasz zespół ekspertów ogrodników i projektantów krajobrazu rozumie znaczenie osiągnięcia pięknej równowagi między światłem i ciemnością w przestrzeni zewnętrznej. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży wiemy, jak wydobyć piękno z każdej przestrzeni ogrodowej, niezależnie od jej wielkości i złożoności.

Projekt oświetlenia w ogrodzie – jak działamy?

 

Rozmawiamy z Wami, uważnie słuchamy, zadajemy pytania i doradzamy. To nasz sposób na przygotowanie wspaniałego projektu oświetlenia w ogrodzie. W naszej pracy dążymy do stworzenia unikalnego systemu, który sprawi, że Wasz ogród będzie błyszczeć zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy.

 

Podczas naszej pracy dzielimy światło na trzy odrębne części:

 

światło ogólne – czyli takie, które ma pełnić funkcję czysto praktyczną – odpowiada za oświetlenie całego obszaru

światło punktowe – czyli rodzaj światła, który ma podkreślać i oświetlać konkretne elementy w celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa i komfortu użytkowania

światło ozdobne – zadaniem tego typu światła jest budowanie estetyki ogrodu. Ma ono podkreślać i ozdabiać wybrane elementy

 

Nasz system pozwala wydobyć ze światła wszystko to, co jest potrzebne na danym obszarze. Z jednej strony oświetlenie ogrodowe jest więc wygodne w użytkowaniu, z drugiej jest również ozdobą otoczenia. Każdy projekt oświetlenia ogrodu to dla nas nowe wyzwanie, które potem rzetelnie wprowadzamy w życie.

 

 

Montaż lamp ogrodowych – etapy

 

Podczas tworzenia oświetlenia ogrodowego działamy etapami. Pozwala to na odpowiednie rozłożenie pracy w czasie oraz dopasowanie intensywności światła np. do poziomu wzrostu roślin.

 

Naszą pracę zaczynamy od wykończenia oświetlenia ogólnego. Następnie, zajmujemy się światłem punktowym, czyli lampami przy podjeździe, chodnikach oraz miejscu relaksu. Bardzo często wykorzystujemy w tym przypadku lampy ogrodowe do ziemi i reflektory.

 

Kiedy rośliny się ukorzenią i zaczną rosnąć, możemy przejść do etapu tworzenia oświetlenia ozdobnego. Dzięki temu, że dajemy kwiatom i krzewom odpowiednią ilość czasu na wzrost, mamy pewność, że światło będzie z nimi współgrać i podkreślać ich piękno.

 

Nowe rozwiązania, ponadczasowa elegancja

 

Projektując oświetlenie, staramy się tworzyć rozwiązania, które będą mogły służyć naszym Klientom przez wiele lat. Niezależnie od tego, czy gustujesz w bardziej tradycyjnych rozwiązaniach, czy wolisz modernistyczne podejście, dopasujemy rodzaj światła do Twoich oczekiwań.

 

Coraz częściej przy pracy nad projektami oświetlenia rekomendujemy stosowanie lamp ogrodowych elektrycznych i zautomatyzowanych. Jest to obecnie jedno z najbardziej wygodnych propozycji, które pozwala na sterowanie światłem zewnętrznym nawet wtedy, kiedy jesteś poza domem.

Zainteresowany usługą? Napisz do nas przez poniższy formularz kontaktowy!

 

  Informujemy, że administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest firma F.H.U Tatiana Walkiewicz Nowicka z siedzibą w Toruniu przy ulicy Świętego Andrzeja Boboli 19/17. Pełny obowiązek informacyjny oraz treść Polityki Prywatności dostępny jest pod adresem: https://ogrody-nowiccy.pl/polityka-prywatnosci/


  Sekcja FAQ

   

  Czy światło z czujnikiem ruchu to dobre rozwiązanie do ogrodu?

   

  Lampy z czujnikami ruchu są świetnym rozwiązaniem dla ogrodu, ponieważ są niedrogie, łatwe w instalacji i energooszczędne. Mogą również pomóc w odstraszaniu włamywaczy i przestępców, sprawiając wrażenie, że ktoś zawsze jest w domu.

   

  Jak oświetlić podjazd w ogrodzie?

   

  Istnieje kilka różnych sposobów na oświetlenie podjazdu w ogrodzie. Jedną z opcji jest zainstalowanie opraw oświetlenia zewnętrznego na ścianach lub filarach wokół podjazdu. Inną opcją jest zainstalowanie świateł pod podjazdem. Można również użyć świateł zasilanych energią słoneczną lub świateł z czujnikiem ruchu.