Piękny projekt ogrodu pobudza wyobraźnię, sprawia, że chce się zatopić w pięknie tego wyjątkowego obrazu. Między oprawą graficzną a rzeczywistością mieści się wiele czasu i pracy. Są to dwa elementy na drodze do tego, by w końcu stanąć twarzą w twarz ze swoim wymarzonym ogrodem.

Aby droga ta była jak najbardziej przyjemna, w Ogrody Nowiccy zajmujemy się zakładaniem ogrodów w Toruniu i całej Polsce. Nasi Klienci mogą liczyć na pełen profesjonalizm i najszybszą możliwą realizację projektu.

 

Założenie ogrodu – jak wygląda?

 

Po rozmowach, pytaniach i przygotowaniu projektu, przychodzi czas na rozpoczęcie prac. Profesjonalne zakładanie ogrodów w naszej firmie odbywa się z najwyższą starannością o szczegóły i w zgodzie z wcześniej przygotowanym planem.

 

Praca z ogrodem jest dość specyficzna. Drzewa, krzewy i kwiaty to nie tylko ozdoby, ale również żywe organizmy, które potrzebują czasu i odpowiednich warunków, by pokazać swoje piękno.

 

Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego podczas przygotowywania projektu bierzemy pod uwagę tylko takie gatunki roślin, które są w stanie żyć i rozwijać się na konkretnym terenie. Na życzenie klienta do projektu ogrodu włączamy również system nawadniania i oświetlenia, aby ogród był jak najbardziej funkcjonalny.

 

Zakładanie ogrodów Toruń – nasze cele:

 

Podczas naszej pracy dążymy do tego, aby ogród:

 

– był funkcjonalny – czyli taki, który odpowiada na Wasze potrzeby i pragnienia

– był piękny – ogród powinien być ozdobą domu i wartością samą w sobie, przestrzenią, w której chce się przebywać

– był wyjątkowy – doskonały ogród to nie masowa produkcja, a unikatowa przestrzeń na miarę indywidualnych gustów i estetyki

 

 

Ile kosztuje założenie ogrodu?

 

Nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ koszt założenia ogrodu będzie się różnił w zależności od wielkości i złożoności ogrodu, a także materiałów i narzędzi, które są potrzebne. Jednak ogólnie rzecz biorąc, można oczekiwać, że minimalna cena założenia ogrodu przez profesjonalną firmę to około 50zł/m2.

 

Zakładanie i pielęgnacja ogrodów

 

W przypadku przestrzeni, jaką jest teren pełen roślin, praca nie kończy się na posadzeniu sadzonek. Ogród wymaga stałej i systematycznej pielęgnacji, która pozwoli mu rosnąć, rozwijać się i zmieniać. To niesamowity, ale dość pracochłonny proces, dlatego nasi Klienci mogą skorzystać z naszej usługi pielęgnacji ogrodów. Dążymy do tego, by Wasz ogród cieszył i zachwycał Was każdego dnia coraz bardziej.

Zainteresowany usługą? Napisz do nas przez poniższy formularz kontaktowy!

 

  Informujemy, że administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest firma F.H.U Tatiana Walkiewicz Nowicka z siedzibą w Toruniu przy ulicy Świętego Andrzeja Boboli 19/17. Pełny obowiązek informacyjny oraz treść Polityki Prywatności dostępny jest pod adresem: https://ogrody-nowiccy.pl/polityka-prywatnosci/


  Sekcja FAQ

   

  Ile trwa założenie ogrodu?

   

  To zależy od wielkości ogrodu i rodzaju roślin, które będziesz uprawiać. Ogólnie rzecz biorąc, uruchomienie ogrodu zajmuje kilka tygodni, ale dojrzewanie niektórych roślin i wydawanie przez nie owoców lub warzyw może trwać dłużej. Jeżeli w ogrodzie trzeba wykonać dodatkowe prace, np. stworzyć system nawadniania, może to potrwać dłużej.

   

  Jakie kwiaty do ogrodu?

   

  Istnieje wiele odpornych kwiatów, które można posadzić w ogrodzie. Do najpopularniejszych należą stokrotki, róże, lilie i tulipany. Jeśli szukasz różnorodności kolorów i faktur, to najlepszym rozwiązaniem jest posadzenie mieszanki różnych kwiatów.