Koszenie trawników to podstawowy element pielęgnacji ogrodu! Czasami może to zająć dużo czasu, zwłaszcza jeśli Twój trawnik lub podwórko jest duże i rozległe. Ale nie obawiaj się – nasza firma oferuje niesamowite usługi koszenia trawników w Toruniu, które mogą pomóc uczynić ten obowiązek znacznie bardziej przyjemnym.

Trawa to jeden z najważniejszych elementów ogrodu – stanowi jego centralny punkt i jest miejscem wielu aktywności. W Ogrody Nowiccy oferujemy regularną usługę koszenia trawy w Toruniu oraz jednorazowe działania na życzenie Klienta.

 

Zdrowa trawa to piękny ogród

 

Soczysta zieleń jest niczym nieskazitelna wizytówka Twojego ogrodu. Doskonale dopełnia architekturę krajobrazu i zachęca do przebywania na łonie natury. Aby trawnik był zdrowy i pełen witalności, niezbędne jest jego regularne koszenie. Utrzymanie źdźbeł na optymalnym poziomie oznacza w rzeczywistości używanie kosiarki przynajmniej raz w tygodniu.

 

Nasze cele

 

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak fundamentalne znaczenie dla ogrodu ma koszenie trawnika. Dążymy do tego, by wykonywana przez nas usługa koszenia trawników w Toruniu była:

 

kompleksowa – czyli obejmowała dokładne koszenie całego trawnika, włączając w to miejsca trudno dostępne

 

estetyczna – przycinamy trawnik równo, nawet w przypadku specyficznie ukształtowanego terenu

 

efektywna – jesteśmy w stanie osiągnąć doskonałe efekty dzięki wysokiej jakości sprzętom oraz wieloletniemu doświadczeniu

 

wygodna – w przypadku usługi cyklicznej dopasowujemy nasz grafik do Klienta, aby usługa odbywała się w najbardziej komfortowym dla niego terminie

 

koszenie_trawy_toruń

 

Koszenie i jego tajemnice

 

Właściwe praktyki koszenia są niezbędne do utrzymania zdrowego trawnika i jego najlepszego wyglądu. Wbrew pozorom, czynność ta wcale nie jest tak prosta, na jaką wygląda. Istnieje wiele aspektów, o których warto wiedzieć, aby nie zaszkodzić wyrastającej z ziemi trawie. Nie chodzi tu tylko i wyłącznie o wiedzę na temat tego, jak często kosić trawę, ale również szereg innych aspektów.

 

Warto również pamiętać o tym, że ostrza kosiarki powinny być zawsze ustawione co najmniej o 1/3 wyżej niż jest to zalecane dla danego rodzaju trawy, aby zapobiec jej skalpowaniu.

Aby koszenie było efektywne, trzeba też pamiętać o właściwej konserwacji kosiarki – dzięki temu można uniknąć niepotrzebnych komplikacji związanych z roślinami. Przykładowo tępe ostrza mogą szarpać źdźbła zamiast je czysto ciąć, co może sprawić, że będą one podatne na choroby i szkodniki.

 

Jeśli jednak nie chcesz zaprzątać sobie głowy specyfiką koszenia, ale marzy Ci się idealny trawnik, to skontaktuj się z nami.

Zainteresowany usługą? Napisz do nas przez poniższy formularz kontaktowy!

 

  Informujemy, że administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest firma F.H.U Tatiana Walkiewicz Nowicka z siedzibą w Toruniu przy ulicy Świętego Andrzeja Boboli 19/17. Pełny obowiązek informacyjny oraz treść Polityki Prywatności dostępny jest pod adresem: https://ogrody-nowiccy.pl/polityka-prywatnosci/


  Sekcja FAQ

   

  Kiedy kosić trawę?

   

  Najlepszym momentem na koszenie trawy jest wczesny ranek. Wtedy źdźbła są najchłodniejsze i mają najwięcej wilgoci. Koszenie trawnika w upale lub w środku dnia spowoduje powstawanie brązowych plam na trawniku z powodu stresu cieplnego.

   

  Jak często kosić trawę?

   

  To zależy od rodzaju trawy i tego, jak wysoka ona jest. W przypadku większości rodzajów trawy, regularne koszenie raz w tygodniu lub maksymalnie raz na dwa tygodnie powinno wystarczyć. Jeśli jednak jest to szczególnie wysoka odmiana, konieczne może okazać się koszenie dwa razy w tygodniu.

   

  Jakie ceny koszenia trawy?

   

  W przypadku usługi jaką jest koszenie trawy, cena za godzinę jest uzależniona od wielkości trawnika i ukształtowania terenu. Najczęściej koszt usługi waha się od 1-2zł/m2 trawnika. Jeśli zastanawiasz się, ile możesz zapłacić za profesjonalne koszenie trawnika, skontaktuj się z nami aby uzyskać darmową wycenę.