Woda to nieodłączny element ogrodu – fundament życia i witalności kwiatów, drzew i krzewów. W środowisku naturalnym rośliny wyrastają w takich miejscach, gdzie mają szansę dostarczyć sobie odpowiednią ilość składników odżywczych i wody.

 

W ogrodach to my jesteśmy odpowiedzialni za rośliny, które zdobią teren zielony. W naszej firmie zajmujemy się projektowaniem i tworzeniem systemów, które ułatwiają naszym Klientom codzienne podlewanie ogrodu i utrzymanie go w jak najlepszej kondycji.

Projekt nawadniania ogrodu – jaki powinien być?

 

Ogród to delikatny obszar, który wymaga opieki i pielęgnacji. Dobry system nawadniania ogrodu powinien współgrać z jego potrzebami i dostarczać mu odpowiedniej ilości wody. Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę podczas projektowania systemu nawadniania ogrodu, od ciśnienia wody po rodzaj uprawianych roślin.

 

W Ogrody Nowiccy dążymy do tego, by nasza usługa nawadniania ogrodów w Toruniu i całej Polsce, była idealnym dopełnieniem cyklu życia w ogrodzie. Woda krążąca między rabatami kwiatów, liśćmi drzew i ziemią, jest świadectwem witalności i energii.

 

Nasze cele

 

Tworząc projekty nawadniania ogrodu, towarzyszą nam idee i cele, które realizujemy w ogrodach naszych Klientów. Wierzymy, że sprawny system dostarczania wody roślinom powinien być częścią przestrzeni, a nie tylko oderwanym od całej kompozycji elementem. W naszej pracy tworzymy, a następnie realizujemy projekty nawadniania ogrodu, które są:

 

estetyczne – nasze projekty nawadniania są ukryte między roślinnością lub wręcz przeciwnie, wyeksponowane tak, aby pełniły funkcję dodatkowej ozdoby terenu zielonego

ekologiczne – zdajemy sobie sprawę z tego, jak cenna jest woda. Nasze systemy nawadniania dostarczają odpowiednią ilość wody tam, gdzie jest ona potrzebna, bez zbędnego marnowania zasobów.

elastyczne – o różnych porach roku, rośliny potrzebują różnej ilości wody. Projektowane przez nas systemy nawadniania można dopasować do zmieniających się warunków np. poprzez zmianę godziny i intensywności podlewania.

 

nawadnianie

 

Nawadnianie ogrodu Toruń – jak wygląda realizacja?

 

Nasza praca nad tworzeniem systemów nawadniania składa się z kilku etapów. W każdym przypadku przed rozpoczęciem projektu dokonujemy dokładnych oględzin ogrodu, a następnie dopasowujemy odpowiedni rodzaj dostarczania wody.

 

Ponadto rozmawiamy z naszymi Klientami, słuchamy i zadajemy pytania w celu stworzenia optymalnego rozwiązania. Bierzemy też pod uwagę rozmiar działki, potrzeby różnych gatunków roślin i rodzaj gleby.

 

Następnym etapem jest montaż nawadniania ogrodu. Korzystając z naszych usług, Klienci mogą liczyć na najwyższy poziom higieny pracy i staranność podczas zakładania nawadniania.

Zainteresowany usługą? Napisz do nas przez poniższy formularz kontaktowy!

 

  Informujemy, że administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest firma F.H.U Tatiana Walkiewicz Nowicka z siedzibą w Toruniu przy ulicy Świętego Andrzeja Boboli 19/17. Pełny obowiązek informacyjny oraz treść Polityki Prywatności dostępny jest pod adresem: https://ogrody-nowiccy.pl/polityka-prywatnosci/


  Sekcja FAQ

   

  Jakie są rodzaje nawadniania ogrodu?

   

  System zraszania ogrodów jest najczęstszym rodzajem nawadniania i działa poprzez rozpylanie wody na dużym obszarze. Nawadnianie kropelkowe to bardziej precyzyjna metoda, która dostarcza wodę bezpośrednio do strefy korzeniowej roślin za pomocą małych rurek lub emiterów.

   

  Stary ogród – nowy system nawadniania. Czy to możliwe?

   

  Tak. W Ogrody Nowiccy Toruń wykonujemy systemy nawadniania zarówno w przypadku starych, jak i nowych ogrodów. To, że posiadasz już zaaranżowany teren zielony, nie jest przeciwwskazaniem do stworzenia systemu podlewania roślin.